Ako si vybrať tie správne hodinky do prírody?

Jar už naplno ukazuje svoju krajšiu stránku a to znamená, že stále viac času budeme tráviť vonku v prírode. Nech už je dôvod vášho výletu von akýkoľvek, bez poriadnych hodiniek sa v prírode určite nezaobídete. Pripravili sme pre vás tipy na výber tých správnych outdoor hodiniek. S našimi tipmi si vyberiete tie najlepšie hodinky do prírody.

Obsah článku

Prečo sa oplatí vziať si so sebou do prírody hodinky?

Hodinky sú nielen módnym, ale aj veľmi praktickým doplnkom, ktorý bude na výletoch v prírode vašim spoľahlivým parťákom. Nie všetky sú však pre outdoor aktivity vhodné. Práve preto by vo vašej výbave nemali chýbať poriadne outdoor hodinky, ktoré s vami zvládnu nielen tréningy, ale aj túry po horách či túlanie sa v lesoch.

Pred výberom hodiniek do prírody si odpovedzte na nasledujúce otázky a budete mať istotu, že nové outdoor hodinky vás určite nesklamú.

Aký je účel vašich výletov do prírody?

Chodievate do prírody behať, cvičiť alebo sa iba tak relaxačne prejsť? Ak idete podávať športové výkony, určite sa vám zídu športové outdoor hodinky s rozšírenými funkciami. Informovať vás budú nielen o čase, ale pomôžu vám zároveň spoľahlivo monitorovať vaše športové výkony. Ak patríte medzi fanúšikov behania, ideálnou voľbou budú pre vás napríklad športové hodinky Suunto Ambit3 Run.

Ak je cieľom vašich výletov do prírody turistika, posedenia pri táborákoch či lezenie po skalách, perfektne vám poslúžia hodinky Casio G-Shock, ktoré sú legendou medzi outdoor hodinkami.

Akú mieru odolnosti od hodiniek očakávate?

Je samozrejmé, že každé hodinky do prírody by mali byť do určitej miery odolné voči otrasom, vode a prachu. Vaše elegantné fashion hodinky s kovovým či koženým remienkom by sa v prírode mohli ľahko poškriabať. Na výlety do prírody si preto radšej vezmite také hodinky, ktoré sú na tento účel priamo určené.

Na bežnú turistiku či dlhšie vychádzky si pokojne vezmite hodinky Casio Collection, ktorým nechýba digitálny kompas, vďaka ktorému sa určite nestratíte. S náročnými športovcami, ktorí sa neboja vystúpiť do veľkých výšok, či ponoriť sa do veľkých hĺbok budú perfektne držať krok hodinky Suunto Ambit3 Peak, ktoré sú vybavené okrem iného aj barometrom, výškomerom a tlakomerom.

Nezabudnite si stanoviť rozpočet

Pri výbere hodiniek do prírody si aspoň orientačne stanovte rozpočet. Veľmi dobré outdoor hodinky zoženiete už aj v cenovej kategórii do 100 eur. Na menej náročné vychádzky do prírody či posedenie pri ohníku ich vám perfektne poslúžia. Kúpa hodiniek do prírody tak nemusí vôbec zaťažiť váš rozpočet.

Ak ste vášnivým športovcom, určite ale oceníte rozšírené funkcie športových hodiniek, ktoré sa stanú vašim plnohodnotným športovým asistentom. Pre všetkých, ktorí sa neboja poriadneho dobrodružstva sú zasa perfektnou voľbou odolné hodinky Casio G-Shock, ktoré si môžete vybrať v desiatkach rôznych vyhotovení.

Vyberte si svoje hodinky do prírody práve teraz, kým sa naplno nerozbehne letná sezóna. Základom pre akýkoľvek úspech, či už športový, alebo turistický, je totiž práve dôkladná príprava.

 

Casio G-Shock

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top